“HİÇBİR CHP’Lİ ATATÜRK’ÜN DERNEĞİNE SAHİP ÇIKMAKTA TEREDDÜT ETMEYECEKTİR

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Özgür Özel, Atatürkçü Düşünce Derneği’nin 17’nci Olağan Genel Kurulu’na katıldı.

01 Haziran 2024 Cumartesi 12:27

Atatürkçü Düşünce Derneği çağırırsa onun önünde bir engel olmaz. Çünkü Atatürkçü Düşünce Derneği’nin Başkanı Cumhuriyet’in yüzüncü yılının son seçimini hepimiz çok istediğimiz ve bu ülke çok hak ettiği halde kaybettiğinde, hepimiz yıkılmışken, hep birlikte bir çare ararken, ‘Biz buna nasıl bir çare buluruz, bu yere düşen omuzları, öne eğilen başları nasıl kaldırırız, moralleri nasıl yükseltir, mücadele azmini yeniden nasıl kazanır, hem partiyi hem bütün Atatürkçüleri, Cumhuriyetçileri nasıl ayağa kaldırırız’ deyince, buna ilişkin irademizi ortaya koyarken ilk geldiğimiz bina bu binadır. İlk kurumsal ziyaretimiz Atatürkçü Düşünce Derneği’nedir. O derneğin kıymetli başkanı bizi dinlemiştir, gözümüzün içine bakmıştır. Elimizi tutmuştur. ‘Ölene kadar arkanızdayım’ demiştir. Adaylıktan sonra bizi ilk ziyarete gelen de odur. Ekibi ve kadrosudur. Sonrasında da makamımızda ilk ziyarete gelen kurum da Atatürkçü Düşünce Derneği’dir. Sayın Hüsnü Bozkurt’a, yönetimine, tüm illerde, ilçelerde geçen seneki büyük üzüntüden sonra hep birlikte ayağa kalkmamıza katkı sağlayanlara ve 31 Mart’a doğru, Atatürkçü, ilkeli, çok sayıda genç ve kadın adayımızla birlikte 47 yıl sonra Atatürk’ün partisini birinci parti yapma hayaline inanan, hedefine de bizi ulaştıran sizlere saygılar ve sevgiler sunuyorum.”

“BİZ ATATÜRK’ÜN YOLUNDAN SAPMADAN PARTİMİZİ BİRİNCİ PARTİ YAPTIK”

“Gazi Mustafa Kemal Atatürk, Halk Fırkası’nın 11 Aralık 1923 tarihli toplantısında kabul edilen nizamnamenin ikinci maddesi olan halkçılığı şöyle tanımlıyor. Bu nizamnamenin orijinali şu anda CHP’nin grup yönetimi toplantı salonun girişinde sağ üst köşede bir camekan içinde Osmanlıca olarak muhafaza edilmektedir. Orada duruyor. O nizamnamenin ikinci maddesinde, ‘Halkçılar hiçbir ailenin, hiçbir sınıfın, hiçbir cemaatin, hiçbir ferdin imtiyazını kabul etmeyen, kanunları vaaz etmedikleri mutlak hürriyet ve istiklali tanıyan fertlerdir’ diye yazılmış. Atatürk’ün ağzından okunmuş. Oybirliğiyle ve alkışlarla kabul edilmiştir. Biz Atatürk’ün yolundan sapmadan kurucu değerlerimizden taviz vermeden, seçimleri kazanmak için başkaları gibi olmadık yollara sapmadan, kendimiz olursak kazanamayız, kapsayamayız şeklindeki özgüvensiz bir siyasete yönelmeden, CHP’nin kuruluş ilkeleri, yakamızda gururla taşıdığımız altı okun her birisinden gurur duyarak, her birisine sahip çıkarak, sizlerin emekleri ve gayretleri ile partimizi birinci parti yaptık. Bundan sonra da üç tanesi Ankara Büyükşehir, Çankaya ve Sakarya’daki tek belediyemiz Sapanca Belediyesinin, Sakarya’da yakılan çoban ateşinin sahibidir kendisi. O kıvılcım Cumhuriyet ateşini Sakarya’daki bütün belediyelere taşıyacak inşallah. Üç tanesi karşımda. 409’u Türkiye’nin yedi bölgesinde halkçılığı odağa alarak, nepotizm, akraba kayırmacılığından, eş, dost kayırmacılığından uzak durarak, bir lidere, bir cemaate değil çağdaş Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusuna sadakat duyan liyakatli belediye başkanlarımızın emekleriyle hiç kimsenin şüphesi olmasın ki bu parti Cumhuriyet’in ikinci yüzyılının yapılacak ilk seçimlerini de kazanacak ve Atatürk’ün partisini iktidara taşıyacaktır. Bunun için illerinizde, ilçelerinizde başkanlarımıza sahip çıkın. Başkanlarımıza destek olun. Yardımcı olun. Kusurlarını kulağına söyleyin. İyi yaptıkları işlerin görünür kılınmasına katkı sağlayın. Çünkü onlar bu kez birer yerel yönetici olmaktan başka bir görevle vazifeliler. Her birinin cebinde bir anahtar var. 409 anahtar var. Onların ceplerinde. Başkanlarımın cebindeki anahtar illerinin altın anahtarı değildir. Başkanlarımın cebindeki anahtar belediyenin kapısının ve kasasının anahtarı değildir. Dört yıl görevlerini yapıp da gönülleri kazandıkları ve işte Cumhuriyet’in partisi, işte onun partisinin Türkiye’yi yönetme vakti dedirtecek ve ellerindeki anahtar önümüzdeki dönem CHP iktidarının anahtarıdır. Yapacakları hizmetlerle, gösterecekleri gayretlerle ve bu toplumda yaratacakları memnuniyetle gelecekte bu ülkeyi dürüst, namuslu, çalışkan, liyakatli kadroların yönetmesine yol açacaklar. Türkiye’nin geleceğine yön vereceklerdir.”

Son Güncelleme: 01.06.2024 12:33
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.