banner43


Siyasetçi halk adamı olmalıdır. Halkın içinde olmalı onunla ağlamalı onunla gülmelidir. Son yıllarda belirli bir makama gelen siyasetçilerin halktan koptuğunu görüyoruz. Seçim öncesi halka her türlü sözü veren siyasetçilerin bir kısmının seçimden sonra telefon numarasını bile değiştirdiklerine çokça şahit olduk.   

Halka hizmeti Hakka hizmet olarak gören siyasi anlayış her zaman muteberdir. İnsanlar kendi içlerinden çıkan siyasileri her zaman yanlarında görmek isterler. Bir vatandaş hem düğünde hem de cenazesinde siyasileri görmek ister. 

Ben bu yazımda  Ankara’da  Altındağ ve Büyükşehirde Meclis üyeliği görevi yapan Sinan Burhan’dan bahsetmek isterim . Burhan bir gönül adamı. Bir Anadolu insanı. Vatandaşlar her zaman kapısını çalar dertlerini anlatır. Hem medyada olması hem meclis üyesi olması nedeniyle halkın sorunlarının çözümünde yardımcı olur. Ankara Büyükşehir Belediye Meclis Üyesi olarak her kesimin sorunlarının çözümü için koşar. Ankara’da hizmet veren  oda başkanları da sorunu olunca Sinan Burhan’a söyler. Esnaf odası başkanları bir dertleri olduğu zaman bu adama giderler. 

Ankara Büyükşehir Belediyesinin CHP tarafından kazanılmasından sonra Hak İş ve Memur Sen işçilerine mobbing uygulandı. Bu  sendikalarda Sinan Burhan’ın kapısını çaldılar. Hasılı kelam adam dert babası, dertlilerin babası. Çorumlu derneklerde Yozgatlı derneklerde her daim Burhan’a sorunlarını iletir. AK Partide bu tür meclis üyeleri var ama sayıları daha da çoğalmalıdır. CHP’liler bile bir sorunu olduğu zaman Burhan’ın kapısını çalıyorlar. Tek başına bir ordu gibi çalışıyor. Vatandaşlar sürekli ziyaret ediyor bizim şöyle sıkıntımız var böyle sıkıntımız var diyorlar.   

Dört yıl boyunca eğilmeden bükülmeden Mansur Yavaş’a karşı adam gibi muhalefet ediyor. Doğrusuna doğru yanlışa yanlış diyor. Partisinin sancağını şerefle taşıyor. Gece gündüz demeden arayıp ulaşıyorlar. Millette hizmet eden bu tür kardeşlerimizin sayının artmasını diliyorum