“Yavaş 4 buçuk yılda Ankaralılara masal anlattı”

06 Kasım 2023 Pazartesi 09:35
“Yavaş 4 buçuk yılda Ankaralılara masal anlattı”

AK Parti Ankara İl Başkanı Hakan Han Özcan, “Yanı başımızda Ahlakını ve vicdanını kaybeden bir savaş yaşanıyor. Hastaneleri, okulları, evlerin üzerinde patlayan roketleri ve kan kusan bir devleti izliyor dünya. Henüz bir yaşına girmemiş bebekler acımasızca katlediliyor. Bu savaş insanlık tarihine utanç olarak geçmiştir. Sinsice, korkakça ve zalimce süren savaşın 28’inci günü. BM’nin daimi temsilcisinin tanımladığı gibi Gazze cehennemi yaşıyor. Ölenlerin 2 binden fazlası kadın. 4 bini çocuk. Her 10 dakikada bir çocuk ölüyor. Ortadoğu kan gölüne çeviren savaş tüccarlarına elbet şehit olan çocukların tokadı inecektir. Elbet bir gün Allah’ın adaleti tecelli edecektir. Bize düşen bu zulmü dünyaya duyurmaktır. Gazze için kıyamdayız. Bizlerle birlikte Çanakkale’de şehit düşen Gazzeli kardeşlerimiz için kıyamdayız. Nerede bir zulüm varsa bu millet orada mazlumun yanındadır. Ateşkes çağrılarına kulak tıkayarak bir medeniyetin ve milletin yok olmasına göz yumuyorlar. Bundan tam 12 yıl önce zalimlerin yüzüne “One Munite. Siz öldürmeyi çok iyi bilirisiniz” diyen bir Cumhurbaşkanımız var. Netenyahu sanmasın ki galip gelecektir. Allah’tan başka zafer sahibi yoktur. Filistin melesi sonuna kadar takibimizde.” ifadelerini kullandı.

“YAVAŞ’IN ANKARALILARLA HELALLEŞİP KÖŞESİNE ÇEKİLME VAKTİ GELDİ”
Ankara’nın kaybolan 5 yılına da değinen Özcan, “31 Mart Yerel Seçimlerine 5 ay kalmasına rağmen Ankara bir arpa boyu yol kat edemedi, bir milim ilerleyemedi. 4,5 yılının sonunda akılda kazma bile vurulmayan projeler, adam kayırmacılığı, tarihin en büyük kadrolaşması, krize dönüştürülen ulaşım sorunu, aspesli denilen ama yenilenmeyen su boruları, başıboş bırakılan sokak hayvanlarının yarattığı tehdit, vatandaşa yedirilen bakterili ekmekler kaldı. Hatta ve hatta halk ekmek fabrikasında çalışmak isteyenlerden istenen rüşvet kaldı. Borçlandırılan belediye ama yapılmayan işler kaldı. Tatlar atık su arıtma tesisi ile 3,5 yıl önce acil denilerek istenen kredi miktarı 360 milyondu, biz 472 milyon krediye onay verdik, o ne yaptı peki? Yüksek faizle çekip düşük faizle bankaya yatırdı ve Ankaralı’ları 100 Milyon TL zarara uğrattı. Bu işi yapan finans danışmanı ile banka adına işlemleri yapan kişi akraba olduğu için Ankara’yı değil akrabayı kalkındırmaya çalışıyor. ASKİ’nin hâlihazırda 4 milyar 300 milyon tl olan borçlanma yetkisine rağmen de billboardlara çıkıp mağdur edebiyatı yapıyor, kredileri zararına faize yatırdığını inkar ediyor. 4,5 yıl masal anlattı, laf üretti. Yavaş’ın Ankaralılar ile helalleşip köşesine çekileceği vakit geldi çattı. Bugün Sayın Yavaş, Filistinde yaşanan soykırıma sessiz kalarak İsrail mallarını almayı tercih ediyor. Benim bütün ilçe belediyelerim İsrail’e boykot uygulayıp mallarını almaktan vazgeçerken Sayın Yavaş hala İsrail mallarını tercih ediyor. Çamur, çöp ve çukur ve çapsızlık siyasetinin sonuna geliyoruz, Ankaralı’yı kurtarmaya geliyoruz”  şeklinde konuştu.

“ANKARA’NIN HEBA OLAN YILLARININ HESABINI SORMAYA TALİBİZ”
Özcan şöyle devam etti; “Ankara’da eskiden yağışlarda hayatını kaybeden olmazdı. Cumhurbaşkanı yardımcılığı sevdası yüzünden Ankara’yı perişan etti. 4 buçuk yıl masal anlattı, laf üretti. Allah’ın izniyle Ankara’nın çektiği 4 buçuk yıllık zulmün sonuna geliyoruz. Genel seçimlerde sizlerin sayesinde galip çıktık. Yerel seçimlerde de aynı azim ve kararlılıkla galip geleceğiz. 14 Mayıs ve 28 Mayıs seçimlerinde bu millet hizmet siyasetine olan güvenini gösterdi. Eğitim, sağlık, adalet, ulaştırma vb. alanlarda yaptığımız yatırımlarla Türkiye’yi ikinci yüzyıla hazırladık. Sayın Cumhurbaşkanımızın liderliği, rehberliği ve serdarlığı ile Türkiye’yi kalkındırmaya devam edeceğiz. Önümüzdeki yerel seçimlerde de milletimizin vereceği yetkiye talibiz. Milletimizin gönlüne talibiz. Ankara’nın heba olan yıllarının hesabını sormaya talibiz. Besmele ile dükkânını açan esnafımın, tarlasında bereketli hasat yapmayı bekleyen çiftçimin selamına talibiz. Mahallesinde huzurla gezen vatandaşımızın memnuniyetine talibi. AK belediyeciliğin yüz akı hizmetleri ile vatandaşın yüzünün gülmesine talibiz.”

“BU İNSANLIK DIŞI KATLİAMA, BARBARLIĞA SESSİZ KALANLAR POZİSYONLARI GÖZDEN GEÇİRSİN”
Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz, “Ankara Cumhuriyet hafızasını taşıyan bir şehirdir. Buradaki mücadele ile Gazze'de yaşananlar arasında yakın bir ilişki var. Biz Cumhuriyeti emperyalistler ile mücadele ederek kurduk. Bugün de Gazze'de aynı oyun oynanmakta ve oradaki kardeşlerimiz buna karşı çıkmakta. Er yada geç bu zulüm boşa çıkacaktır. Elbette üzgünüz. Yaşananlar insanlık dışıdır. Zalimler, sömürgeciler, emperyalistler insanları yıldırmak, oradan kovmak istiyor. Ama inşallah bunu başarmayacaklar. Medeniyet adı altında her türlü zulmü, barbarlığı yapanlar asla başarılı olamayacaklar. Ahlakını ve özünü unutanlar yenilmeye mahkûmdur. Milli şairimiz İstiklâl Marşı'nda bunları ' Tek dişi kalmış canavar' olarak tanımlıyor. Gazze'de savaş suçu işleniyor, insanlık dramı yaşanıyor. Hiçbir vicdan hastanelerin bombalanmasını, okulların bombalanmasını kabul etmez. Bütün bu yaşananlara rağmen ateş kes çağrısı yapamayan ülkeler var. İnsanlık şu anda önemli bir sınav veriyor. Herkes safını belirlemeli. BM'de yapılan ateşkes oylamasında 14 ülke "hayır" oyu verdi. Bu yaşanan soykırımdan ölen çocukların kanları onların da eline bulaşmıştır. Bu yaşananlar inşallah gelecekte çok farklı bir dünya kurulmasına vesile olacaktır. Daha adaletli, insancıl, daha güzel bir dünya kurulacaktır. İnşallah Türkiye olarak daha çok çalışıp ülkemizi kalkındıracağız mazlumu ve mağduru koruyup kollamaya devam edeceğiz. Önceliğimiz Filistin'de ateşkes sağlanması. Cumhurbaşkanımız bu konuda her türlü girişimde bulunmaktadır. Bağımsız, egemen, iki devletli bir çözüm oluşturulmadan kimsenin huzur bulamayacağını ifade etmiştir. Bu insanlık dışı katliama, barbarlığa sessiz kalanlara pozisyonlarını gözden geçirmeye davet ediyoruz.” şeklinde konuştu.

“HİÇ KİMSE BAŞARISZLIĞININ SUÇUNU MERKEZİ HÜKÜMETTE ARAMASIN”

Yılmaz, “Cumhurbaşkanımızın yereldeki başarımız bizi bugünlere getirdi. Cumhurbaşkanımızın İstanbul’da Belediye başkanı olduğu dönemde Ankara’da bambaşka bir hükümet vardı. Cumhurbaşkanımıza tek bir destekleri olmadı. Cumhurbaşkanımız onların engellerine rağmen İstanbul’da devrim yaptı. Şu anda bazı başkanlar ‘merkezi hükümet şunu yapsaydı bugün böyle olmazdı’ diyor. Biz merkezi hükümet olarak hiçbir belediyeyi ayırt etmiyoruz. Keyfi bir uygulamamız yok. Herkes kendi kaynağını alıyor. Hiç kimse başarısızlığının suçunu merkezi hükümette aramasın. İdeolojik amaçlarla yerel yönetimleri bir basamak olarak görenler hiçbir zaman başarılı olamazlar.  Gerçek anlamda belediyecilik yapmak için iş başına gelenler, vatandaşa hizmet etmek isteyenlerin başarısını görüyorsunuz. İnşallah genelde olduğu gibi tekrar yerelde vatandaşımıza hizmet etmeye devam edeceğiz. Sosyal medyaya kalsa biz genel seçimleri de kazanamıyorduk. Sosyal medyada algı yapanlara inanmayın.” dedi.

Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.