MANİPÜLE ANKETLER VAR

26 Ocak 2024 Cuma 13:42
MANİPÜLE ANKETLER VAR

Cumhur İttifakı Ankara Büyükşehir Belediyesi Başkan Adayı Turgut Altınok seçim çalışmaları kapsamında Ankara Kızılay Metro Altı Çarşısı esnafıyla kahvaltıda buluştu. Esnaflarla sohbet eden ve talepleri dinleyen Altınok, basın mensuplarının sorularını da yanıtladı.

Kastamonu-Taşköprü karayolunda bugün sabah saatlerinde bir yolcu otobüsünün devrilmesi sonucu ilk belirlemelere göre 6 vatandaşın hayatını kaybettiği kazayla ilgili konuşan Altınok, “Kastamonu-Taşköprü’de meydana gelen kazada 6 vatandaşımız rahmetli oldu. Rahmete gidenlere Rahmete gidenlere Allah'tan bir gani gani rahmet niyaz ediyorum. Yaralılara acil şifalar niyaz ediyorum. Ölenlerin yakınlarına baş sağlığı diliyorum. Tabii bu kış gününde ve her zaman dikkatli olmak lazım. Giden canları bir daha getiremiyoruz. Yol standardımız çok yükseldi. Şu an Türkiye'nin yol standardı Avrupa ve Amerika'nın üzerinde. Yeni yapılan yollar, duble yollar, otoyollarla… Burada da tabii sürücülerimize, şoförlerimize ciddi görevler düşüyor.” dedi.

Kızılay metro altı çarşısı ve kızılay meydanına meydanına yönelik hayata geçirilecek bir proje

Çok proje var bizde. Biz proje adamıyız. Tabii Ankara'da ciddi bir trafik problemi var, ciddi anlamda. Ankara'da ciddi anlamda bir ulaşım problemi var. Akşamleyin, sabahleyin Kızılay'a gelin veya mahallelerimize gelin, otobüs kuyrukları uzadı. Bu kışın soğuğunda. Nedeni de şu: Şu an Ankara Büyükşehir Belediyesi otobüslerin tamirini yapamıyor. Yedek parça yok diye. Dolayısıyla seferdeki otobüs sayısı azaldı. Sefer sayısı azaldı. Ankaralı saatlerce soğukta kuyrukta bekliyor. Bir devrim yapacağız. Ankara'da kuyrukta bekleme dönemini bitireceğiz. Kışın soğukta, yazın sıcakta insanlarımız duraklarda maalesef dakikalarca veya saatlerce beklemeyecek, bunu bitireceğiz. Tabii Ankara metro ağı bakımından dünya başkentleri arasında en fakir başkent yani metro en az olan başkent. Sayın Mansur Yavaş beş yılda Ankaralıya 58 kilometre metro yapacağım diye sözü var. Kendi kitapçığında ve televizyon konuşmalarında. Maalesef Ankara'da yaptığı beş santimetre metro da yok. Dolayısıyla yeni açlığı bulvar da yok. Ciddi bir otopark problemi vardır Ankara'da aynı zamanda. Kızılay'da da vardır. Ulusta da vardır. Kızılay projemiz var. Kızılay ‘ıpırıl pırıl yapacağız, ışıl ışıl yapacağız. Yaşayan bir şehir, kentin kalbi yine Ulus. Tarih ve kültür yolu projemizle Ulus’u bir cazibe merkezi, bir turizm merkezi yapacağız. Dolayısıyla Ulus yeniden eski parıltılı ve ışıltılı günlerine dönecek.

Ama Ankara'nın beş yılı sönen bir Ankara olmuştur. Çölleşen bir Ankara olmuştur. Yeşil alanlar sökülmüştür. Ağaçlar sökülmüştür. Güller sökülmüştür. Onun yerine biliyorsunuz taşlar getirilmiştir. Ankara ormanlar şehri olacak. Ankara yeşil bir şehir. Ankara yeşil bir başkent olacak. Problemlerini çok kısa zamanda çözeceğiz. Ulaştırma Bakanımızla iki saat oturduk Ankara'yı konuştuk. Ankara'daki metro ağını hızlı bir şekilde genişleteceğiz. Hızlı bir şekilde. Ankara'mızın birçok noktasına vatandaşlarımız tabii otoparkları da yapacağız. Kısa sürede metroyla gidebilecekler. Özellikle havalimanı. Yani baktığınız zaman havalimanından efendim metrosu olmayan neredeyse başkent yok. Gelişmiş ülkelerde zaten yok da havalimanı metrosunu başta hızlı bir şekilde ziyaretini yapacağız. Tabii o çubuk Oradaki üniversitemiz Yıldırım Beyaz Üniversitemiz 8-10 on bin öğrenci var ama zamanla 40-50 bin öğrencinin olacağı bir kampüs. Pursaklar, altındağ, Keçiören, Şehir Hastanesi, ovacık, daha sonra Keçiören metrosunu genişletiyoruz. Şehir Hastanemizden Kuyubaşı'na kadar oradan Havalanıyolu metrosuyla bağlıyoruz. Bir taraftan Altındağ’a metro, bir taraftan Mamak’a metro. Başka yerlerde metro çalışmalarımız var. Onları daha sonra açıklayacağız. Bir de bulvarlar, yeni bulvarlar açılması lazım Ankara'da. Maalesef Büyükşehir Belediyesinin açtığı bir tane bulvar yok. Ve açılmış olan bulvarlar var, ham şekilde. Alt yapısı ve asfaltının yapılması lazım. Bunlar açıldığı haliyle hala maalesef duruyor. Yani Ankara'nın beş yılı boş yıl. Heba ve heder olmuştur. Ankaralılara şunu söylüyoruz, gelin bu beş yılı değerlendirin. Büyükşehir Belediyesi'nin imkânları, hükümetimizin imkanlarıyla Ankara'mızı birçok eser ve hizmetlerle donatacağımız gibi trafik ulaşım otopark problemini çözeceğiz. Bir üç beş sene sonra Ankara'nın trafiği İstanbul'dan daha berbat hale gelecek, daha çekilmez hale gelecek. Günlük hayatımızın, yaşamımızın önemli bir bölümünü maalesef trafikte geçirmek zorunda kalacağız. Eskiden sabah akşam trafik vardı. Şimdi sabah akşam trafiği saatler uzadığı gibi bekleme saatlerimiz bir de pik saatlerde dahi Ankara'da ciddi bir trafik problemi var. çözüm var, çare var, kolay; Altınok...

Tabii bu arada Çankaya Belediye Başkanı Adayımız Duhan Bey. Yani Çankaya'da çok güzel hizmetlerimiz olacak. Çankaya'da çok güzel projelerimiz var. Genç bir belediye başkan adayımız. Kalecik'te birçok yeni projeleri hayata geçirmiş olan dinamik vizyon sahibi bir belediye başkan adayımız var. artık Çankaya Ata’mızın Çankaya'sı. Atamızdan miras olan Çankaya'da hak ettiği ve layık olduğu hizmetleri almalı. Yani böyle ideolojik gözle bakmayalım. Bu belediye seçimleri, Çankaya'mızı hak ettiği hizmetlerle de buluşturma zamanıdır. Eskiyen bir Çankaya var. Yenilenmesi gereken bir Çankaya var. Birçok hizmete ihtiyacı olan bir Çankaya var. Duhan Kalkan genç dinamik. Dediğim gibi proje adamı. Dolayısıyla Çankaya'mıza çok büyük hizmetler yapacağız. Yani ‘Çankaya kaledir, nasıl olsa bizimdir. Çalışsak da çalışmasak da herkes bize oy veriyor.’ Dönemini eğer hizmet istiyorsa bitirmeli. Çankaya'yı da hiçbir şekilde ayırmayacağız. Biz herkesi kucaklayacağız. Biz lafta herkesin belediye başkanı değil, biz icraatta herkesin belediye başkanı olduk. Asla engelleyen olmadık. Büyükşehirin bütün hizmetlerinde destekleyici olduk. Büyükşehir Belediye Meclisi'nde, Ankara'nın hayrına getirdiği ne varsa veya Ankara için yapacağım dediği ne varsa milyarlarca kredi verdik. Ama verdiğimiz kredileri bile değerlendiremedi, Büyükşehir Belediye Başkanı. Bunların ihalelerini bile yapamadı. Yani hala Polatlı’ya bir su gelmedi yani. Olacak şey mi? Hala Ankara'da kanalizasyon problemi var. Burası Başkent.

Atıksu Marşı'nda efendim biliyorsunuz. Kapasitesi yeterli diye gündeme geldi. Ihaleyi ilk yıl geldiğimiz zaman krediyi verdik. Kendinin teşekkür konuşması var. Belediye Meclisi'nde ama ihaleyi yapamamış. Maliyetler yükselmiş. Dolayısıyla şu an tatlar arıtma tesisinin kapasitesini kendisi ihaleyi yapamadığı için artıramamıştı. Efendim diyor ki işte oradan Sakarya Nehri'ne dökülüyor. Doğru yirmi beş milyon kişi zehirleniyor. Bunun sorumlusu Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı. Krediyi verdiğimiz halde ihale yapamamıştır. işi zamanında bitirememiştir. Ve dolayısıyla bütün Kızılırmak’ı, Sakarya'yı zehirleyen Büyükşehir Belediye Başkanının maalesef kendisidir. Yani orada bize bir fatura çıkarmaya çalışıyor ama kendisinin konuşması var. Biz istediği krediyi ilk günlerde vermişiz, verdik. Ama ihalesini yapamamış. Projeyi bitirememiş. Sonunda dönüp bize söylüyor. Yani kendine söylemesi lazım. Dolayısıyla Sakarya Nehri'nde kirlenen, ölen her balıkta Mansur Yavaş'ın sorumluluğu vardır. O kadar nettir.

Efendim bir de Anka Parkı soracağız. Merak ettik. Geçen gün de yani şöyle artık öyledir, böyledir. Yani orada milyonlarca para harcanmış. Ankapark’ı açmak lazım. Bir de tabii orada Ankara'nın neyi vardı? Hayvanat bahçemiz vardı. Doğal Yaşam Parkımız. İnşallah Ankara'mıza yeniden bir doğal yaşam parkını kazandıracağız. Dünyada ne varsa… Hem açacağız Ankapark’ı yeni ilaveler yapacağız. Ama bir taraftan da orada hızlıca doğal yaşam alanımızı, doğal yaşam parkımızı hayata geçireceğiz.

Ankara Büyükşehir'i yöneten Ankara Cumhuriyeti'nizin, devletimizin başkenti benim büyük projem yok diyen bir maalesef Büyükşehir Belediye Başkanımız var. Çok acı başkent için. Ama beş yıldır da hiçbir projesi yok maalesef onu da gördük yani. Gelin bu beş yılı önümüzdeki beş yılı heba etmeyelim. Ben inanıyorum ki Ankara önümüzdeki beş yılı heba etmeyecek. Tabii sahte anketler var. Parayla yapılan anketler var. Manüpüle anketler var. Sosyal medyada maniple yapılan aslı olmayan birçok anketler ve haberler var. Ama sokağa baktığınız zaman sokağın sesi diyor alynok. Ankara'da. Sokakta olmayan bir büyükşehir belediye başkanı var. Ankara'da sanal bir büyükşehir belediye başkanı var. Yani sorun şuradaki vatandaşlara. Ankara diye sorun. Büyükşehir Belediye Başkanı sokakta gördünüz mü. Yok. Bırakın onu. Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı'nın beş yılda bir ay Ankara'nın sokaklarında çocuklarla gençlerle, yaşlılarla fotoğrafı yoktur arkadaşlar. Yani burası başkent yani. Fildişi kulelerinde değil, halkın arasında olacaksınız. Hem dürüst olacaksınız hem çalışkan olacaksınız. Dürüstlük bir erdem değil. Herkesin olması gereken, herkes dürüst olması lazım. Ama geldiğimiz nokta bu. Şunu da söyleyeyim. Yani dürüst olanlar da daha çok iş yapar yani. Dürüst olanlar daha çok eser, daha çok iş, daha çok hizmet yapar. Işin gerçeği de bu yani.

Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.